Saun

Saunamaja on suurtest palkidest hoone, mis asub vahetult järve kaldal. Siit avanevad maalilised vaated hommikuudusele järvele ja õhtusele päikeseloojangule. Pilliroos askeldab emapart Mihkel koos seitsme pojaga. Peremehel on selline kõnepruuk ja seda nii ausa näoga, et saa siis kohe aru, kas luiskab või räägib tõtt.

Tähelepanelik jälgija märkab sauna ukse ees asetsevas kanalis ujumas kobrast või saarmast. Kopra poolt näritud kasetüvi viib mõtte liikuma ja avastad ennast endamisi arutlemas isendi toidulaua üle- toitub ta siis ikkagi kalast või puukoorest ja okstest?

Hommikused kalade sulpsud, õhtul pääsukeste ja hämardudes nahkhiirte pikeeriv lend peakohal, kevadine sääsepirin või südasuvine parmuhammustus kujundab tasakaalukalt meeleolu ja aitab väljuda argipäeva rutiinist. Kurgu muudab kuivaks ja süljenäärmed paneb tööle värske suitsukala lõhn, mis tuleb grillmaja suitsuahjust. Vahetevahel võib märgata paadisillalt järvele minemas mõnda sõudepaati ja matkarajalt saabuvat matkajat.

Puhkaja kasutada on saun koos grill- ja spartaliku puhkemajaga. Saunamaja mahutab suvisel perioodil ca 30 inimest, kuna siis üldjuhul sisustatakse aega aktiivsete tegevustega ja veedetakse oluline osa ajast väljas. Talvisel perioodil tuleb arvestada seltskonna suuruseks kuni 20 inimest. Puhkemaja mahutab ööbima aastaringselt 10 inimest. Suvisel ajal on piisavalt ruumi telkimiseks ning leiame koha ka autosuvilale.

Kindlasti on siin mõnus aega veeta ka väiksemas ringis, ei ole ka haruldased puhkehetked kahekesi.