Kaisma Suurjärve Puhkeala

Pärnu maakonna äärealal, Vändra vallas, maalilise Kaisma Suurjärve kaldal ootab Sind looduse ilust, järve võlust, linnulaulu rohkusest ning suursugusest vaikusest osa saama Kaisma Suurjärve Puhkeala.

Lopsaka ja lummava looduse rüppe toob Sind viie kilomeetri pikkune looklev kruusatee. Vahetult järvekaldal paikneb massiivsetest palkidest hubane saunamaja, millest avaneb kena vaade järvele. Klaasidega suletaval päikeseterrassil saunamaja kõrval on sul võimalus nautida kohalikust toorainest hõrku rooga, mis paitab sinu maitsemeeli. Pisut eemal asub jahimaja, mis on oma nimetuse saanud kohalikelt jahimeestelt. Aastaid tagasi oli see jahimeeste kogunemispaigaks pärast metsas käimist. Taamal, iidsete põlispuude keskel, talu varemetel, paikneb aga aidamaja ühes kaevu ning püstkojaga. Aastasadu tagasi toimus tollel alal värvikas taluelu, mis nüüdseks on kandunud ajaloohõlma. Lähim elamu puhkealast asub nelja kilomeetri kaugusel. Kohalik külapood jääb kuue- ning bussijaam viie kilomeetri kaugusesse.

Õhtune päikeseloojang koos kilkide laulu, looduse lõhna, lõkkevalguse ja sulistava pardiperega on üks parimatest hetkedest, mis Sinuga juhtuda saab. Kui Sul on tõsine plaan seda kõike koos oma pere, lähedaste või kallimaga kogeda, siis uskuge, leiate oma romantilise idülli üllatavalt lähedalt. 

Kaisma suurimaks väärtuseks on väärtuslike maastike hulka kuuluv Kaisma järvede maastik. Paljude arvates on soode, järvede ning metsade koosmõjul tekkiv looduslik miljöö säilitamist väärt ning alus puhta elukeskkonna säilitamisele. Selle tagamiseks on Vabariigi Valitsus 18.mai 2007 aasta määrusega nr 154 puhkeala võtnud riikliku kaitse alla.